12 грудня, 21:26

Через особливість гірської місцевості, Косівщину та Верховинщину має об’єднувати окремий госпітальний округ

Враховуючи рельєф гірської місцевості та проблеми з дорожнім покриттям, жителі Косівщини та Верховинщини не зможуть вчасно добиратись до лікарні інтенсивного лікування, яку Кабмін планує розмістити в госпітальному окрузі з центром в Коломиї. Тому існує гостра необхідність у формуванні окремого госпітального округу з центром в Косові, де жителі Косівщини та Верховинщини отримуватимуть  необхідні медичні послуги.

В цьому переконаний депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ», к.мед.н., доцент, хірург Олег Атаманюк.

Реформа децентралізації включає і реформування галузі охорони здоров’я, яка передбачає створення госпітальних округів, до складу якого повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня оснащеною сучасним обладнанням з можливістю надавати більшість медичних послуг жителям населених пунктів які входять до госпітального округу.

Пропозиція Кабміну, щодо того, щоб в Івано-Франківській області було тільки три госпітальні округи – з центрами в Коломиї, Калуші та Івано-Франківську є абсолютно неприйнятною. На сьогодні, Кабмін затвердив порядок створення госпітальних округів та зобов'язав місцеві органи влади сформувати їх у відповідності до нормативів розроблених МОЗ.  Є чіткі критерії визначення меж госпітальних округів та які види допомоги там мають надаватися. Проте, найважливішим на мою думку є формування та визначення оптимальних маршрутів пацієнта, тобто за який період часу пацієнт має бути доставлений до лікарні де йому нададуть кваліфіковану та якісну медичну допомогу.

Первинно було визначено, що зона обслуговування має бути понад 100 км, зараз це 60 км. Але важливим критерієм тут є час: від моменту коли швидка допомогf отримує  виклик і до того моменту коли буде доставлений пацієнт до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування. Цей шлях має займати не більше години. Цього часу не вистачить щоб дістатись до Коломиї  з дальніх сіл Косівщини, не кажучи вже про Верховинщину.

«Наприклад, найвіддаленіше село Косівщини Снідавки знаходиться у 1 год 40 хв їзди до Коломиї, тому це вже не припустимо і не дозволить надавати адекватну допомогу його мешканцям. Не говорячи вже про Верховинщину, яка знаходиться ще дальше» - пояснює Атаманюк.

Тому, Олег Юрійович переконаний, що є вкрай необхідним сформувати госпітальний округ в гірському регіоні який об’єднуватиме Косівщину та Верховинщину  щоб жителі мали змогу вчасно добиратись до лікарні де їм нададуть кваліфіковану допомогу.

Депутат звернув увагу на те, що госпітальні округи розраховуються не лише за відстанню, а й за кількістю населення, однак, важливо враховувати рельєфність місцевості та стан доріг, які впливають на швидкість транспортування хворих.

«Нам кажуть, що Дніпропетровська область має 5 округів, і ви в Івано-Франківській, значно меншій за чисельністю, також хочете мати 5. Однак, вони не враховують рельєф місцевості і дорожнє покриття. У нас є високогірні райони які мають проблеми зі сполученням» - зазначає депутат.

Олег Атаманюк додав, що в такому окрузі, згідно порядку затвердженому міністерством, буде розташована центральна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, оснащена новітнім обладнанням яка надаватиме 95% медичних послуг населенню госпітального округу.

«Тому важливо забезпечити жителів гірських місцевостей можливістю отримувати своєчасну та якісну медичну допомогу» - зазначає Атаманюк.

Поділитися новиною:
Поділитися