27 січня, 13:13

«ВОЛЯ»: Спрямовуємо всі зусилля щоби зберегти водність унікальних Карпатських рік та їх екологічний стан. ВІДЕО

Команда ВОЛІ провела десятки виїздів на місця видобутку піщано-гравійної суміші, домоглась більше десятка порушених кримінальних справ і в результаті – скасування Положення про руслоочисні і руслорегулювальні роботи від 2011 року, та вимагає компенсувати громадам завдані збитки.

Днями на форумі людей ВОЛІ Прикарпаття «Один рік в місцевих радах» обговорили один із пріоритетних напрямків роботи депутатів та активістів «ВОЛІ» - боротьбу за збереження Карпатських річок та з незаконним видобутком шутрів.

Серед запрошених на Форумі були і прихильники партії, письменники та журналісти. Своїми враженням про боротьбу з незаконним видобутком шутрів поділився журналіст Євген Гапич – борець з шутровою мафією, який разом з активістами «ВОЛІ» контролював дії комісії облради, що перевіряє місця здійснення руслоочисних і руслорегулювальних робіт.

«В день з місця руслоочисних робіт виїжджає 150-200 машин, проте в документах зазначено лише 10, в результаті на видобутку піщано-гравійної суміші щомісяця заробляють мільйони гривень,– акцентував Гапич. - Коли ми починали цю боротьбу то думали, що треба боротися з «чорними шутристами», але фактично проблема в самій схемі руслоочисних робіт. Велика перемога в тому, що Положення скасовано і відкрито більше 10 кримінальних проваджень, особливо тішить, що кримінальні провадження відкриті і стосовно працівників управління водних ресурсів»

«Голів сільських рад зробили крайніми в тих незаконних діяннях на річках, хоча вони покриваються на вищих рівнях. Ми маємо лише повністю знищену дорогу та катастрофу на річці. Сподіваюсь, що правоохоронні органи розберуться і винні будуть покарані» - додав сільський голова села Ганнусівка Тисменицького району Ігор Лукашевич.

Волівці зазначили, що перші перемоги – порушені кримінальні справи, скасування Положення є лише початком, попереду ще багато роботи для збереження Карпатських річок у якій спільно мають згуртуватись громади, активісти, екологи.

«В нас є ще дуже багато роботи, але я радий, що в нас є коло однодумців з якими під силу впроваджувати зміни. У нашій боротьбі часто опускались руки, бо не відбувалось все так швидко як би хотілося. Проблема в тому, що ніхто не відчуває відповідальності за те як він виконує свою роботу, не відчувають її народні обранці. Так і ми втрачаєм відповідальність за те бережливе ставлення до природних ресурсів. Тому, давайте виховувати в собі почуття відповідальності» - каже координатор Коломийської міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів.

Наприкінці Форуму люди ВОЛІ прийняли резолюцію про подальші кроки у боротьбі з шутровою мафією та запевнили, що домагатимуться запровадження механізму компенсації громадам завданих збитків внаслідок законного і незаконного видобутку піщано-гравійної суміші, боротимуться за збереження Карпатських річок, їх русел і водності, вирішення питання очисних споруд, яких в області фактично ніде немає.

Поділитися новиною:
Поділитися