7 лютого, 12:23

Чергова екологічна катастрофа? У серці Карпат зростає стихійне сміттєзвалище. ВІДЕО

Тонни пластику, скла, харчових відходів та іншого непотребу - стихійні сміттєзвалища стали справжньою екологічною катастрофою для горян, які поруч з незаконною вирубкою лісів та видобутком шутрів нищать карпатську природу.


У смітті потопає село Бережниця Криворівнянської сільради в урочищі Усті 2, що на Верховинщині, де через сморід, небезпеку здоров'ю місцеві жителі б'ють на сполох та просять допомоги. Днями на місце виїхали активісти та депутати від партії "ВОЛЯ" - картина вражає та потребує рішучих кроків від влади та населення.

Жителі розповідають, що сміттєзвалище існує понад 20 років, і воно постійно росте. Та цю проблему ніхто не хоче вирішувати. 

"Проблема все більше загострюється, проте її ніхто не вирішує. Ведеться багато розмов , багато хто приїздить сюди" - каже активіст ВОЛІ Марія Готич.

Поряд з сміттєзвалищем людські помешкання і церква. Влітку тут страшний сморід, дикі тварини сходять з лісу і разом з сміттям розносять інфекцію та бруд . "Також буває, що сюди звозять фекалії .Тут не можливо дихати! Це глобальна проблема. Але на неї потрібно дивитись з іншої сторони, потрібно знайти альтернативу куди звозити це сміття" - додала активіст ВОЛІ.

Місцеві кажуть, що сміття є і буде, і його треба кудись звозити, але так, щоб це не несло шкоди населенню.

"Якби згорнули все в одному куті, по-порядку вивозили, а то розкидують сміття як кому заманеться. А все стікає в річку. Через те, що серед сміття багато харчових відходів, тут водиться багато змій, влітку вони кусають корів. Все сміттєзвалище заполонили ворони, адже тут їм є чим харчуватись" - каже жителька села Бережниця.

"Нам тільки говорять, що зроблять, щось з цим. Так проходить літо, осінь, вже й зима завершується, а результату надалі немає.»

Депутат Косівської районної ради від партії "ВОЛЯ" Петро Іванишин наголосив, що дане сміттєзвалище треба зареєструвати на сайті Мінприроди - це дасть поштовх вирішенню проблеми. 

"Це ті люди, які можуть реально вплинути на ситуацію , але , на жаль, вони про це незнають. Наше завдання – донести їм, що існує тут таке стихійне сміттєзвалище. Якщо глибше поглянути на цю проблему, то не тільки отруюються річки і відчувається сморід. Забруднені стічні води звідси течуть в Чорний Черемош, який впадає в Прут, а далі в море. Тому, отруюються люди, які живуть за сотні кілометрів вниз по руслі річки. Це можна назвати екологічною катастрофою, тому проблему стихійних сміттєзвалищ потрібно вирішувати спільними зусиллями" - наголосив Іванишин.

Поділитися новиною:
Поділитися