10 лютого, 16:01

««Тепле Різдво» без кордонів чекає на тебе». Організатори підсумували проведення фестивалю у Надвірній. ВІДЕО

Зусиллями чотирьох творчих та натхненних організаторів фестивалю «Тепле Різдво» та гарячими серцями волонтерів та надвірнянців цьогоріч вдалось перетворити Надвірну у місто різдвяного дива, радості та тепла.

Про особливості фестивалю, його необхідність, учасників, гостей та плани на майбутнє  під час прес-конференції розповіли організатори фестивалю «Тепле Різдво», що проходив з 22 грудня по 22 січня.

«Ми вже другий рік не маємо можливості як всі звичайні люди святкувати Різдво вдома, але ми це робимо в центрі міста, і це дуже кайфово. Хочемо, що люди не боялись втілювати такі проекти у своїх селах чи містечках, бо це велика справа для об’єднання людей» - зазначила співорганізатор, депутат районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк.

Організатори повідомили, що загальна вартість проекту становила понад 300 тисяч гривень -  частина з яких виділена з міського та районного бюджетів, частково витрати покрив прибуток з різдвяного ярмарку, але основну фінансову підтримку надав Благодійний фонд Юрія Дерев’янка.

Керівник народного камерного хору «Феліціо», депутат Надвірнянської міської ради від партії «ВОЛЯ» Наталія Байдак відповідала за мистецьку частину фестивалю. Цього року в "Теплому Різдві», завдяки підтримці відділу культури Надвірнянської РДА, в фестивалі взяли участь близько 1500 учасників – аматорських і професійних колективів зі всіх куточків Надвірнянщини, музичних шкіл, Центру дитячої творчості.

«Надвірнянщина багата самобутніми мистецькими колективами і вони щодня виступали на сцені «Теплого Різдва». Люди, які в своєму селі зберігають традиції, відновлюють  плекають самобутність свого краю, своєї землі мають демонструвати та пропагувати цей неоціненний скарб широкому загалу. Саме таким майданчиком на місяць часу стала сцена "Теплого Різдва". Це надихає митців й надалі працювати і творити » - відзначила Байдак.

Музикант, громадський активіст Олександр Балтушев відповідав за виступи знаних, навіть в Європі гуртів. Таких як "Joryj Kłoc», «Марвінок» , Kind of Zero.

«Було бажання привезти в рідне місто щось цікаве. «Joryj Kłoc»  презентували драйвовий альбом «KOZA», «Марвінок» і діджей Kind of Zero зробили спільний проект - музика в стилі drum’n’bass, поєднана з фольк виконанням. На завершення виступив львівський вуличний театр Воскресіння з «Різдвяною феєрією». Мабуть вперше наше місто перекрили на півдня, встановили вражаючі декорації, в Надвірній вперше відбувалось дійство такого рівня - вулична феєрія з вогнями, спецефектами, музикою, яка  зібрала понад 7 тисяч глядачів» - розповів Балтушев.

Фотограф, громадський діяч Ігор Полатайко відзначив, що теплу атмосферу створили ярмаркові будиночки, унікальна шопка, у поєднанні з ялинкою на центральній площі міста, оформлені в автентичному стилі. Ця атмосфера допомогла подолати і всі труднощі, які виникали у проведенні заходів.

«Були складні технічні умови. На відміну від минулорічної порівняно теплої зими, через сильні морози технічне обладнання, комунікації щоразу виходили з ладу. Сильні морози та хуртовини    обмежували час виступів. Погодні умови постійно вносили свої корективи в програму фестивалю. Але це жодним чином не зупиняло процес: колективи виступали навіть в двадцятиградусний мороз, електрика не витримувала, розетки плавились, кабелі горіли, але вдавалось дивним чином швидко все лагодити. І попри все щодня лунали колядки, щедрівки та середмістя Надвірної наповнювалося Різдвяним духом, святковим настроєм!"- відзначив Полатайко.

Викладач художньої школи Наталія Пак та майстриня Ольга Кеба проводили майстер-класи в спеціально обладнаному павільйоні.

«Ми прагнули залучити на майстер- класи не лише діток, а й дорослих і туристів. Вони пробували свої сили в різних техніках - керамічні і дерев’яні іграшки, розпис на гіпсі і склі. Вони принесли часточку Теплого Різдва до себе додому» - зазначила Наталія Пак. 

Важливим моментом проектом стало долучення нових, творчих людей, які змогли втілити свої таланти та здібності під час фестивалю. 

«Мала щастя долучитись до Теплого Різдва, де було багато радості і позитиву. Більше б таких заходів в місті! Зараз в час війни багато негативу, та на Теплому Різдві про це забувалось» - додала Ольга Кеба, за фахом еколог, а на "Теплому Різдві" навчала виготовляти пряники. 

Гості «Теплого Різдва» мали змогу придбати унікальні м’які ялинкові іграшки, які виготовила жителька Надвірної Галина Вірстюк зі своє донькою. 

«Для мене Тепле Різдво - це генератор ідей, наша Надвірнянська ялинка ще минулого року надихнула мене на створення іграшок. Людям сподобалось, вони прикрасили свої домашні ялинки цими іграшками». 

Основною метою фестивалю була благодійність, на фестивалі вдалось зібрати понад 15 тисяч гривень, які передали БФ «Долоньки доброти» на допомогу онкохворим діткам.

Поділитися новиною:
Поділитися