16 лютого, 18:18

«Будівництво ГЕС на Дністрі - це бажання освоїти 150 млн грн на техніко-економічному обгрунтуванні» - Галабала

Оскільки будівництво ГЕС у Івано-Франківській та Тернопільській областях неможливе впринципі, «Укргідроенерго» не потрібно витрачати 150 млн грн на техніко-економічне обгрунтування цього будівництва.

На цьому наголосила очільниця фракції «ВОЛЯ» в обласній раді Ольга Галабала на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук. 

Сьогодні відбулась в Комітеті ВР з екології відбулась зустріч «Укргідроенерго», науковців, представників громад та активістів, де дискутували про будівництво ГЕС на Дністрі. «Укргідроенерго» планує затратити 150 мільйонів гривень на техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) будівництва ГЕС і потім давати його на погодження області та громадам.

Ольга Галабала відзначила свою позицію та позицію представників органів самоврядування Тернопільської області:

«Івано-Франківська та Тернопільська області вбачають туристичний та рекреаційний розвиток Дністра, що несумісно з будівництвом і спорудженням ГЕС. Не потрібно витрачати 150 млн. грн. на техніко-економічне обгрунтування і давати його потім на погодження області та громадам (саме за такою процедурою хоче працювати "Укргідроенерго"), якщо саме будівництво ГЕС в наших областях неможливе впринципі)».

При цьому, як зазначає Галабала, якщо "Укргідроенерго" буде відомо про неможливість будівництва ГЕС, як такого, що не відповідає стратегії розвитку регіону, а виготовлятиметься ТЕО, то це створює можливість притягнення до відповідальності за нецільове витрачання коштів.

«В нормальних європейських країнах спочатку проводиться екологічна оцінка проекту, детальне громадське обговорення і лише після принципової згоди про будівництво об'єкту, починається планування будівництва. - переконана депутат. - В нас же Уряд "з голосу", без обговорення приймає програму розвитку гідроенергетики. Потім "Укргідроенерго" дуже швидко оголошує тендер на ТЕО за 150 млн грн, а далі, як то кажуть, побачимо».

Ольга Галабала зазначила план по захисту Дністра:

1. Сільські, селищні, міські ради приймають рішення про неможливість і заборону будівництва ГЕС на території своїх громад (відповідно до ст. 10 ЗУ "Про енергетику");

2. Всі рішення органів самоврядування, позицію адміністрацій спрямовуємо офіційними листами в "Укргідроенерго" з застереженням, що підприємство повідомлено про неможливість будівництва ГЕС і будь-які витрати можуть вважатися нецільовими;

3. Готуємося до оскарження в судовому порядку Програми розвитку гідроенергетики, як такої, що прийнята з порушенням процедур.

Поділитися новиною:
Поділитися