2 березня, 12:49

Надання невідкладної допомоги хворим з інфарктом міокарда на Прикарпатті під загрозою

З 3,5 млн гривень, виділених обласним бюджетом на Регіональну цільову програму запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2016-2020 роки  закупівлю стентів пропонують витратити лише 310 тисяч гривень.

Про це йшлося на засіданні комісії з питань охорони здоров’я і соціальної політики.

Проблему мізерного фінансування заходів Програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань підняв член комісії, лікар-хірург, депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк. Депутат зауважив, що на закупівлю штучних водіїв ритму (кардіостимуляторів) передбачено 580 тисяч гривень, чого вистачить приблизно 30 стимуляторів, а на придбання стентів виділяють всього 310 тисяч.

«Вартість одного стента та необхідного набору для того, щоб врятувати життя однієї людини з інфарктом, складає орієнтовно 18-20 тисяч гривень. Більшість людей не зможе знайти таких коштів. Станом на сьогодні практично не залишилось стентів придбаних за бюджетні кошти для порятунку життя і надання невідкладної допомоги хворим з інфактом міокарду. Сума яка предбачена програмою на закупівлю стентів є мізерною та може забезпечити максимум двохмісячну потребу» - зазначив Атаманюк.

Після засідання комісії, у дописі в соцмережіФейсбук завідувач відділенням інвазивної діагностики і лікування Центральної міської клінічної лікарні Лілія Сорохтей висловила обурення тим, що в цей час виділяють 950 тис грн для закупівлі діагностичного обладнання для обласного кардіодиспансера, зокрема комп’ютерного електроенцефалографа ( при відсутності неврологічного відділення і невропатолога на 0.5 ставки).

« Тепер хворому з інфарктом замість того , щоб швидко відкрити артерію і врятувати йому життя з відповідною якістю, йому будуть робити енцефалограму? Я розумію, що грошей не вистарчає, але ж повинні бути якісь пріоритети. Що може бути більш необхідне, ніж забезпечення надання ургентної допомоги пацієнтам з інфарктом міокарду?» - обурюється Сорохтей.

В результаті засідання комісії, депутати рекомендували департаменту фінансів відшукати 2,5 мільйони на кардіохірургію.

Нагадаємо, ще в грудні на сесії обласної ради Олег Атаманюк просив збільшити фінансування "Регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань та судинно-мозкових захворювань" на 2,5 мільйони гривень. Виділення додаткового фінансування програми дозволило б закупити життєво необхідні стенти та врятувати близько сотні жителів нашої області, однак тоді депутати не проголосували за таку пропозицію Атаманюка.

Поділитися новиною:
Поділитися