10 березня, 11:56

Облрада відмовила у погодженні на видобування надр екс-регіоналівській "офшорній" фірмі. ВІДЕО

Депутати обласної ради на сесії прийняли рішення відмовити у погодженні ТОВ «ПАРІ» надання у користування ділянки надр на Чемигівській площі Микулинецького родовища. ТОВ "ПАРІ" належить екс-регіоналу Миколі Злочевському.

На початку сесії учасники АТО з Яремчанщини виступили проти цієї фірмі, та навели факти, що компанія належить офшорним компаніям екс-регіонала, і він єдиний отримувач доходів від ТОВ «ПАРІ».

Представник ТОВ «ПАРІ» Василь Вітенко повідомив, що фірма вже кілька років працює на території області в Косівському, Коломийському районі. Всі платежі фірма виконує, бере участь у соціально-економічному розвитку населених пунктів. 

На питання про те, чи є Злочевський власником компанії, Вітенко відповів: «Точно інформації я не маю, в якісь мірі може присутні старі керівники, але зараз є багато нових інвесторів».

В той час депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк підтвердив, що ТОВ «ПАРІ» вже декілька років здійснює видобування газу на території Косівського району, однак ніякої участі у розвитку населеного пункту не бере.

«Мені дивно чути з  уст  представника компанії, яку активну участь компанія бере у розбудові інфраструктурних об’єктів на території цих населених пунктів, там абсолютно знищений вимираючий населений пункт, при тому, що в межах цього пункту знаходяться 4 газових родовища , там немає ні дороги, ні будинків культури та інших об’єктів, жодних інвестицій компанія не здійснює і сплачує за 4 родовища аж 200 тис грн у сільський бюджет» - наголосив Атаманюк.

Очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала наголосила, що і громаді і депутатам надавали неправдиву інформацію, що ТОВ «ПАРІ» - це Київська фірма  з гарною репутацією потім про те, що це фірма Кваснєвського-Байдена. 

«Тобто людей свідомо вводили в оману і ненадавали достовірну інформацію про те, що фірма ТОВ «ПАРІ» заснована кіпрською офшороною команією «Бурісма холдинг» і іншою офшорною компанією «Бросіті інвест лімітед», які на 100% належать Миколі Злочевському. Коли ця інформація стала відома, я сподіваюсь буде єдина позиція в депутатському корпусі щодо цього питання  і воно навіть не потребує такого обговорення, адже ми не можемо дати дозвіл такій формі.»

Ольга Галабала внесла пропозицію, щоб в проекті рішення зафіксувати саме ВІДМОВИТИ у погодженні ТОВ «ПАРІ» надання у користування ділянки надр з метою видобування нафти і газу на території Івану-Франківської області. 

«Я прошу відмовити, якщо ми не відмовимо і це не буде прописано в рішенні, то Держгеонадра скористаються правом мовчазної згоди . Адже є зміни в 615 Постанові Кабміну: якщо облрада не розглядає це питання або неприймає ніякого рішення, то Держгеонадра  має право вже не звертати уваги на облраду,  а надати погодження. Нам , як депутатам потрібно сказати своє слово, щоб нас знову через бюрократичні процедури не обманули» - наголосила Галабала.

У пункті 9 постанови Кабміну №615 йдеться: «У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому і третьому цього пункту, позитивної або негативної відповіді щодо погодження за результатами розгляду на найближчій сесії (але у будь-якому разі не пізніше ніж через 90 календарних днів з дати отримання документів від органу з питань надання дозволу) вважається, що надання дозволу ними погоджено».

Це питання викликало палку дискусію, була, навіть, спроба застувати таку мовчазну згоду, депутат обласної ради Василь Скрипничук зазначив, що не потрібно фірмі відмовляти.

«Є проект рішення, за який можна голосувати, але не треба комусь в чомусь відмовляти, бо це є підстава для суду. Не голосуємо за це питання і не морочимо собі одне місце» - зазначив Скрипничук.

А представник фракції «Батьківщина» Андрій Мироняк закликав голосувати «за» погодження. Тим не менш, в результаті депутати зійшлись в рішенні відмовити у погодженні на видобування надр екс-регіоналівській "офшорній" фірмі.

Поділитися новиною:
Поділитися