14 березня, 10:00

Галабала закликає ОДА вивчати діяльність надрокористувачів та перевіряти їх на добросовісність. ВІДЕО

Очільниця фракції «ВОЛЯ» в обраді Ольга Галабала просить облдержадмінстрацію дослідити питання діяльності надрокористувачів в області, проаналізувати сплату ними податків та участь у розвитку населених пунктів, напрацювати кроки для врегулювання проблеми недобросовісних надрокористувачів та доповісти стосовно цього питання на сесії обласної ради.

З відповідним проханням Ольга Галабала звернулась до керівництва області на сесії облради, 10 березня.

Ольга Галабала відзначила, що в нашій області активно видобувається газ і нафта, однак це питання належним чином не досліджується.

«Протягом цього року я вивчала питання надрокористувачів. Стало зрозуміло, що, на жаль, цими питаннями в області ніхто не займається і в нас є величезна проблема з тим, що громади не отримують належні надходження до своїх бюджетів,  нафтогазовидобувні компанії не сплачують податки до місцевих бюджетів» - зазначила депутат. 

Галабала нагадала ситуацію, яка склалася в січні 2016 року: в ОДА був відділ, який займався вивченням питання надр, де працювало троє людей, двоє із них пенсійного віку, одна без профільної освіти. 

«Потім це питання було передано в Управління екології, але й на даний момент в нас немає системної роботи по вирішенню питань надркористування . Немає ні аналізу за 2016 рік, яким чином сплатили податки в місцеві бюджети надрокористувачі , немає нашої бази надрокористувачів добросовісних, навіть, сьогодні, коли ми розглядаємо питання по ТОВ «ПАРІ» , окрім того, що це фірма Злочевського , ця фірма вже кілька років працює в нас області і не сплачує податки належним чином в місцеві бюджети. Такої інформації в нас немає, її депутатам не надають» - наголосила депутат.

Відтак, Ольга Галабала звернулась до облдержадміністрації із проханням приділити більшу увагу вивченню цього питання.

«Оскільки в нашій області у великій кількості видобувають газ і нафту, необхідно провести цю роботу, дослідити  скільки податків сплачується , які надрокористувачі працюють, скільки вони не доплачують в місцеві громади, які надрокористувачі не компенсують збитки місцевим громадам і доповісти про це питання на сесії облради, а також зазначити ті кроки які ОДА планує зробити для того, щоб врегулювати ці питання. Депутатський корпус думаю також приділить увагу цій роботі» - відзначила Галабала.

В свою чергу, голова облради Олександр Сич заначив, що Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу відслідковує ситуацію щодо відкритості, ефективності, і добропорядності надрокористувачів.

 «Було б добре, щоб інформацію про цю ситуацію нам подавали на кожну сесію, щоб ми розуміли наскільки добросовісний надрокористувач просить у нас дозволу на видобування надр» - зазначив Сич.

Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» бореться за отримання громадами надходжень від видобутку надр. Фракція «ВОЛЯ» в облраді ініціювала розробку Положення обласної ради «Про порядок використання надр в Івано-Франківській області» та відкритий аудит того, хто скільки платить за користування надрами. Народний депутат Юрій Дерев’янко домігся прийняття законопроекту №3038 за яким з 2018 року 5% від податку з газу та нафти залишатимуться в громадах, зараз вся рента йде в Держбюджет. Ольга Галабала сформувала єдину базу всіх надрокористувачів області за 2015 рік, яка містить інформацію про засновників і бенефіціарних власників компаній, термін дії дозволів та місця видобутку, сплату ними податків, яку презентувала на конференції «EITI в Україні: як ефективно управляти ресурсами».

Поділитися новиною:
Поділитися