14 березня, 16:43

Влада перейшла межу, розігнавши блокаду «торгівлі на крові» - "ВОЛЯ"

Блокаду торгівлі з окупованими територіями здійснювали не лише добровольці, її підтримував весь український народ.

Про це заявив народний депутат від партії «ВОЛЯ Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті 14 березня.

«Силовий розгін активістів, які блокували цю торгівлю - це закономірні дії нинішньої олігархічної влади. Недоотримані мільярди від торгівлі з окупантами не дають спокою провладним олігархам», - заявив Дерев’янко.

«Це черговий доказ того, що українська влада заробляє на цій торгівлі і не думає, як війну закінчити», - додав він. 
Він підкреслив що блокаду здійснювали не лише добровольці та активісти. «Цю торгівлю морально блокував весь український народ», - заявив нардеп.

Він вважає, що влада не змогла проявити державницьку позицію й припинити торгівлю з терористами, тому  відповідальність на себе взяло громадянське суспільство, продемонструвавши «народні санкції» стосовно торгівлі на крові.

«Виходить так: керівники ЛНР/ДНР – проти блокування торгівлі, Ахметов і інші олігархи – проти блокування торгівлі, Російська Федерація проти блокування торгівлі. І виходить, що уряд також проти блокування торгівлі», - обурився Дерев’янко.

Він вважає, що розгін активістів – це повна дестабілізація ситуації.

«Ті люди, які наважились і здійснили цю дестабілізацію – повинні бути покарані. Найголовніше – ми повинні стабілізувати ситуацію в такий спосіб, щоб з посад було знято голову Антитерористичного центру, а також керівника міністерства внутрішніх справ», - вважає депутат.

Дерев’янко повідомив, що в ідеології партії «ВОЛЯ» чітко зафіксована позиція про те, що Україна має припинити всі види економічної взаємодії з анексованим Кримом та тимчасово окупованими регіонам. «Це важкий, але необхідний крок, оскільки в іншому разу ми будемо грати на руку агресорові», - підкреслив парламентар.

«Сьогодні велика кількість районних, обласних рад почали приймати звернення до Президента, щоб припинити цю дестабілізацію і притягнути до відповідальності тих осіб, які це зробили», - сказав депутат.

Партія «ВОЛЯ повідомляє, що «ніч гніву», яка відбулася на Волині, Чернівцях, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Одесі та інших містах та містечках - це чіткий сигнал для влади зупинитися, згадати чим закінчилося небажання Януковича зробити крок назад і відповідні дії після побиття студентів на Майдані, та почати відкритий чесний діалог із суспільством.

«Президент Порошенко особисто має представити чіткий покроковий план для суспільства. План має реалізовуватися Урядом та Парламентською коаліцією. Результатом цього плану має бути позбавлення України економічної залежності від Росії, припинення всіх торгівельних стосунків з окупованими територіями та згодом повернення повного контролю України над нашими землями», - йдеться у заяві партії «ВОЛЯ».

Дерев’янко зазначив, що враховуючи ситуацію «ВОЛЯ» пропонує наступні кроки:

1. Негайно звільнити Міністра МВС Авакова та Голову Антитерористичного центру при Службі безпеки України. Заслухати звіт силовиків щодо силового розгону активістів, які блокували торгівлю з ОРДЛО. Притягнути винуватців силового розгону до відповідальності.
2. Ухвалити закон про тимчасово окуповані території і ліквідувати «бізнес на крові» з сепаратистами та російськими загарбниками, визнати окремі райони Донецької та Луганської областей окупованими територіями, ввести на цих територіях воєнний стан, і, згідно з міжнародними конвенціями, покласти всю відповідальність за соціально-економічний стан на окупованих територіях на Росію – державу-агресора.
3. Утворити Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування умов законності торгівлі з тимчасово окупованою територією України (Постанова 6095 від 20.02.2017), яку ініціювала партія «ВОЛЯ». Робота цієї комісії має дати українцям чітку і правдиву відповідь щодо «ціни питання» торгівлі з терористами з днр/лнр та вказати, хто саме отримує надприбутки в цій незаконній схемі.
4. Припинити будь-яку торгівлю з окупованими територіями.
5. Виконання програми повного імпортозаміщення від країни агресора.

 «Українська влада має припинити заробляти гроші на війні і на кінець почати називати речі своїми іменами: АТО - війною, а Росію - агресором. Українці не повинні гинути заради прибутків олігархів, зокрема тих, які процвітають за рахунок торгівлі з агресором», - підсумував Дерев’янко.

Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» ініціювала проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування умов законності торгівлі з тимчасово окупованою територією України (6095 від 20.02.2017). Робота цієї комісії має дати українцям чітку і правдиву відповідь  щодо «ціни питання»  торгівлі з терористами та вказати, хто саме отримує надприбутки в цій незаконній схемі.

Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися