20 березня, 18:16

Косівський реабілітаційний центр для дітей-інвалідів передали Яблунівській районній лікарні.ВІДЕО

Косівський районний центр соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами ліквідували як установу районної ради та відкриють його на базі Яблунівської районної лікарні як окреме відділення. Це підвищить якість роботи центру, дасть можливість його розширити та забезпечить фінансування з державного бюджету, а не з районного, як було до цього часу.

Таке рішення прийняли депутати Косівської районної ради в четвер під час сесійного засідання.

У 2011 році районна рада дала погодження на створення Косівського районного центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів, після чого установа була створена розпорядженням Косівської РДА. Центр розмістили у приміщенні Яблунівської районної лікарні і він повністю фінансувався з районного бюджету. Однак, якість роботи центру, на думку депутатів, була малоефективною. Для обслуговування групи з восьми дітей хворих на ДЦП у реабілітаційному центрі, згідно із штатним розписом, було 12 ставок- директор, бухгалтер, водій, завгосп, три медсесри і лише один реабілітолог та масажист, в той час не було ні логопеда, ні психолога. Більше того, діти мали змогу там перебувати лише 4 години на день. В цей час, в районі є понад 400 дітей з особливими потребами, які потребують значно довшого перебування у центрі і фахової допомоги.

Тому депутати дійшли рішення, що для покращення якості роботи закладу та раціонального використання коштів, даний центр необхідно ліквідувати як установу районної ради та відкрити його на базі Яблунівської лікарні як окреме відділення, за що й проголосували на сесії райради а також прийняли нову редакцію статуту Яблунівської лікарні.

«Депутати, в першу чергу, переживають та вболівають за дітей, які хворі і потребують особливого догляду. Цей центр є вкрай важливим, більше того він єдиний у нашому районі. Але потрібний управлінський підхід та раціональне використання коштів, щоб всі діти отримали необхідну допомогу» - зазначив депутат Косівської районної ради від партії «ВОЛЯ» Петро Іванишин.

За його словами, в час впровадження реформи децентралізації, особливо важливо, щоб центр фінансувався з державного бюджету. Таке фінансування він отримає як одне з відділень лікарні/

«Цей реабілітаційний центр фінансувався виключно з районного бюджету, цього року на центр передбачено 920 тисяч гривень. При створенні об’єднаних територіальних громад, вони отримають функції і повноваження районів. Коли об’єднається Яблунівська ОТГ, її бюджет буде не в змозі фінансувати такий заклад, тому важливо, щоб він підпорядковувся лікарні і фінансувався з державного бюджету» - наголосив Іванишин.

Більше того, поруч з центром у лікарні є приміщення гінекологічного відділення, яке було закрито кілька років назад. За рахунок цього приміщення можна буде розширити центр і забезпечити там цілодобове перебування дітей. 

«У колишньому гінекологічному відділенні є готові палати, це дасть змогу розширити центр, з’явиться можливість дітям перебувати там цілодобово разом з батьками. Хто відмовиться перебувати цілодобово, зможе, як і до цього часу доїжджати до центру спецавтомобілем» - зазначив Іванишин.

Ще минулого року лікар-хірург, депутат обласної ради від партїі «ВОЛЯ» Олег Атаманюк разом з депутатами райради відвідали цей центр. Зараз, відзначає депутат, районна рада прийняла правильне рішення, адже реабілітаційний центр має розширюватись, працювати ефективно, на повну потужність і показувати результат. 

«Проблема функціонування центру стоїть дуже гостро, адже своєчасне та якісне лікування, медична та соціальна реабілітація дітей з ДЦП дає цим діткам шанс на повноцінне життя. Тут повинна проводитися необхідна діагностика, професійна реабілітація на сучасному обладнанні. Маючи на території району реабілітаційний центр, потрібно професійно і в повному обсязі його використовувати, в першу чергу для жителів Косівського району і з перспективою на область» - відзначає Атаманюк.

Депутат вважає, що при правильній організації роботи, цей центр може розвинутись до високого рівня. Він навів приклад реабілітаційного центру Козявкіна, який розпочинав роботу у невеликому приміщенні, а зараз приймає пацієнтів з цілої Європи.

«На Косівщині є ще й всі кліматичні умови, що сприятимуть швидшій реабілітації дітей – гірське повітря, природа. Цей центр на перспективу може не лише успішно функціонувати, але й залучати інвесторів та вподальшому заробляти кошти для району» - переконаний депутат. 

Крім того, Олег Атаманюк наголосив на необхідності зберегти працівників центру, працевлаштувати їх у центрі на базі лікарні, а також розширити штат відповідними спеціалістами, що надаватимуть фахову соціальну та медичну допомогу діткам.

Поділитися новиною:
Поділитися