29 березня, 15:50

Дерев’янко та Федишина виступили проти скорочення 200 працівників Прикарпатського УБР через реструктуризацію «Укрнафти»

Реструктуризація «Укрнафти» призведе до скорочення великої кількості працівників, зокрема до звільнення 200 працівників Прикарпатського управління бурових робіт, що є неприпустимим.

Про це заявили народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко та депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина, які взяли участь у нараді з головою правління "Нафтогаз" Андрієм Коболєвим, головою правління "Укрнафти" Марком Роллінсом та керівниками профспілок нафтогазової промисловості.

За словами Дерев’янка, на нараді також були присутні керівники профспілок Прикарпатського та  Охтирського УБР, і центральної профспілки.

«Обговорювалось питання скорочення і реорганізації управління буріння в єдину структуру, наслідком чого є ліквідація існуючих підрозділів УБР (Прикарпатське УБР, Охтирське УБР, Прилуцьке УБР)»,  повідомив депутат.
Він занепокоєний тим, що це призведе до скорочення великої кількості працівників.

Представники профспілки донесли до відома Коболєва і Роллінса, що порушуються процедури, які передбачають захист прав робітників, зокрема попереднє обговорення проектів наказів, проектів рішень «Укрнафти».

«Цього не відбувалось, натомість почались здійснюватись конкретні кроки по тому, щоб передавати майно, обладнання і все інше», - повідомив Дерев’янко.

Він переконаний, що в разі скорочення людей, підприємство повинно докласти максимум зусиль, щоб забезпечити їх іншою роботою, або провести навчання і перевести на іншу роботу.

«Мова не йде про великі гроші. Мова йде про 1,5 -2 мільйони гривень фонду заробітної плати для людей, про скорочення яких йдеться», - зауважив депутат, додавши, що «Укрнафта» від цього не збанкрутує.
За словами Дерев’янка, позиція Коболєва  полягала в тому, що вони підтримують реструктуризацію «Укрнафти».

Депутат Івано-Франківської облради Ольга Федишина підкреслила, що судячи з інформації, яка була озвучена на нараді, 200 людей планують скоротити саме на Прикарпатському УБР, що може спричинити посилення соціальної напруги в регіоні.

За її словами, профспілки акцентували увагу на порушенні самої процедури обговорення даного питання і відсутність соціального діалогу.

«Профспілкам не був до сьогоднішнього дня наданий жоден проект юридичного документу, яким було би чітко розписано план реструктуризації, яка кількість людей звільняється примусово, яка добровільно, яка кількість людей перекваліфіковується і переводиться в інші структури», - повідомила Федишина.

Вона додала, що єдині документи, які були надані керівництвом підприємства профспілці - це презентаційні  матеріали, що суперечить законодавству про колективні договори та галузевим угодам.

Нагадаємо, 28 березня працівники нафтогазової галузі в черговий раз вийшли на мирну акцію протесту «НІ! – розвалу, звільненням, беззаконням в ПАТ «Укрнафта», ТАК! – відродженню українського нафтогазовидобутку!» в Долині. Вони вимагають в керівництва ПАТ «Укрнафта» припинити політику знищення галузі на Прикарпатті, не допустити ліквідації Прикарпатського УБР та скорочення працівників. Під час акції представників профспілки підтримували депутат Надвірнянської районної ради Тетяна Пришляк та помічник-консультант Юрія Дерев’янка – Ольга Ганиш.

24 березня Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до голови правління "Нафтогаз України" Андрія Коболєва та голови правління "Укрнафти" Марка Роллінса, в якому просить не допустити ліквідації Прикарпатського управління бурових робіт.


Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися