7 квітня, 11:28

Ради на Львівщині масово голосують проти «податку на трубу» - «ВОЛЯ»

За поданням фракцій «ВОЛЯ» міські ради Львівщини категорично засуджують абонентську плату за газ, яку намагається запровадити Нацкомісія з енергетики та компослуг (НКРЕКП). 

Після Сокаля, 6 квітня за такий спротив проголосували депутати Турківської та Хирівської міських рад.

Нацкомісія також заявила про плани у найближчі три роки зрівняти тарифи на газ для населення і промисловості. Депутати вважають такі рішення несправедливими і спрямованими проти українського народу.

«Субсидія на абонентську плату не поширюється, - пояснює голова фракції «ВОЛЯ» у Хирівській міській раді Наталія Лесик. - Складається враження, що Нацкомісія умисно переклала плату за транспортування газу з газових підприємств на населення. Це при тому, що більше 70% розподільчих мереж, за які будуть платити люди, знаходяться в руках олігархів. Тобто тепер кожен з нас буде платити олігархові. Це ще один додатковий платіж українського населення, який далі веде до зубожіння». 

Новий розрахунок перетворює доставку газу до будинку в окрему комунальну послугу. Споживачі платитимуть не рівномірно: у розвинених регіонах зі щільним населенням – менше, у віддалених з малою кількістю абонентів - більше. 
Сільське населення лічильники та газові труби придбали та встановили у за власний рахунок. То чому мають платити «податок на трубу»?

Ради постановили у зверненні до Президента, прем’єра та голови НКРЕКП скасувати рішення як таке, що погіршує соціально-економічне становище громадян.

Також у двох радах з ініціативи «ВОЛІ» наполягли на якнайшвидшій передачі органам місцевого самоврядування прав розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Адже сьогодні цими землями розпоряджаються чиновники Держгеокадастру. Громади не можуть планувати будівництво, забезпечити ділянками учасників АТО, розміщувати цвинтарі, сміттєзвалища. 

19 квітня 2016 року парламент у першому читанні прийняла відповідний законопроект №4355, але його досі не ухвалено в цілому.

Нагадаємо, з 1 квітня НКРЕКП запровадила абонплату на газ, однак її дію призупинили через критику.Згідно з новим Меморандуму про співпрацю України з МВФ, влада зобов'язалася ввести з 1 серпня 2017 року абонплату за користування газовою інфраструктурою.


Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися