Об’єднання сіл Перерісль, Гаврилівка, Фитьків, Волосів в одну територіальну громаду дозволить отримати громадам більші повноваження по управлінню, залучити додаткові фінансові та майнові ресурси, а отже дасть можливість громадам даних сіл самостійно вирішувати питання місцевого значення, запровадити нові принципи господарювання, перетворити населені пункти у фінансово потужні громади, які не боятимуться брати відповідальність за своє майбутнє. Вказане спонукало мене балотуватися на посаду голови Переріслянської сільської об’єднаної територіальної громади, - поділився своїми думками Богдан Дрогомерецький.
Богдане, якими ви бачите основні завдання та проблеми Переріслянської ОТГ?
- В цих чотирьох селах є ряд проблемних питань, які не вирішуються протягом десятків років, – відзначає Богдан. – Транспортна інфраструктура перебуває у жалюгідному стані, будівництво та ремонт соціально важливих об’єктів, в т. ч. таких як спортивний зал у Переріслянській ЗОШ І-ІІІ ст. та закінчення робіт із перекриття даху Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст., рухається надто повільно, про пошук нових джерел отримання доходів (наприклад, залучення інвестицій у розвиток сільського господарства, альтернативних джерел енергетики) ніхто, напевно, і не задумається. Реформа децентралізації дасть нам змогу взяти раціональний і впевнений курс на розвиток соціальної, культурної, освітньої сфери сіл Перерісль, Фитьків, Волосів та Гаврилівка.
Переріслянська ОТГ має великий потенціал для того, щоб стати спроможною і потужною громадою: є можливості для залучення інвестицій у розвиток сільського господарства, альтернативних джерел енергетики, розвитку дрібного і середнього підприємництва. Крім того, села, що ввійдуть в об’єднану громаду, мають хороші показники щодо кількості дітей шкільного віку, а, отже, отримуватиме значну освітню субвенцію. Також, на сьогодні, держава надає громадам, які вирішили об’єднатися, фінансову підтримку – інфраструктурну субвенцію, яку громади можуть спрямувати на будівництво чи ремонт об’єктів соціальної сфери та на ремонт доріг.
На мою думку, ремонт доріг в селах є найосновнішим завданням, оскільки належний стан доріг не тільки створить комфортні та зручні умови для людей, але й дасть якісний поштовх до соціально-економічного розвитку сіл. У цьому ми повинні проявляти господарський підхід, роблячи, у першу чергу, якісно.
Наявні проблеми і в освітній сфері. Вже багато років тягнеться епопея із будівництвом спортивного залу у Переріслянській ЗОШ І-ІІІ ст., який міг би стати основою для відкриття тут дитячо-юнацької спортивної школи, поєднавши при цьому потенціал всіх населених пунктів. Необхідно працювати і над закінченням робіт із перекриття даху Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. і введення в експлуатацію плавального басейну, який запроектований у цьому навчальному закладі. В питанні освіти підхід повинен бути єдиним та поміркованим – діти мають навчатися у зручних, комфортних умовах, рівень матеріального оснащення навчальних закладів має бути належним. Вказане стосується і дошкільних навчальних закладів.
– Богдане Богдановичу, які кроки плануєте реалізувати у медичній, спортивній, культурній та духовній сферах?
- Щодо медицини: моя мама, Ніна Олександрівна більше 20 років працює в медичній сфері, сьогодні вона головний лікар Лікарської амбулаторії в с. Перерісль, а тому про проблеми амбулаторій та ФАПів мені відомо. Сьогодні, на жаль, забезпечення амбулаторії та ФАПів медичним обладнанням і витратним матеріалом здійснюється не в повній мірі, крім того є потреба в придбанні автомобіля швидкої допомоги для цих установ. Приміщення лікарських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів потребують ремонту.
У спортивній сфері: команди із сіл, що утворять Переріслянську ОТГ демонструють вагомі результати у районних змаганнях із футболу і тому потрібно створити всю необхідну спортивну інфраструктуру і забезпечити інвентарем. Хотілося, щоб такими стрімкими темпами розвивалися і інші види спорту, а це у свою чергу потребує вкладень у будівництво спортивних майданчиків. Є перспективи розвитку плавання на базі Гаврилівської школи.
Я переконаний, що, крім економічних питань, які, звичайно, відіграють важливу роль в функціонуванні громади і в житті кожної людини, ми не повинні забувати про розвиток культури і приділяти увагу духовному розвитку. В кожному із сіл, попри не відсутність належних умов, є по кілька колективів художньої самодіяльності, багато талановитої молоді. Тому, вважаю, що маємо підтримати їхню діяльність і сприяти розвитку талантів. Також, потребують фінансової підтримки і церкви (добудова, ремонт, реконтрукція).
– Великі проблеми у Надвірнянському районі із вивезенням та утилізацією сміття, а також, із вирубкою лісів. Як думаєте вирішувати їх?
- Поводження із ТПВ повинні розглядати у двох вимірах – створення планомірного підходу до вивезення сміття, закупівлі необхідної техніки, затвердження плану санітарної очистки населених пунктів, облагородження населених пунктів і відповідно створення для цього комунального підприємства. З іншого боку повинні затверджувати систему штрафів за викидання сміття у придорожні канави, ліси, на береги річки і потічків. Ми повинні відійти вже від тієї практики – що самі нищимо себе, забруднюючи навколишнє середовище і воду. Також, потрібно спільно з іншими громадами працювати над питанням будівництва сміттєпереробного заводу.
А в лісових угіддях коїться справжня катастрофа: вирубане все, жодної відповідальності ніхто не поніс. Рецепт подолання один – проводити лісовідновні роботи, вимагати покарання винних і залучення до цього органів місцевого самоврядування.
– Розкажіть нам про свій життєвий і трудівничий шлях?
– Я народився 29 липня 1979-го у селі Перерісль. У 2003-му закінчив Інститут менеджменту та економіки і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» та здобув кваліфікацію спеціаліст з екології. У 2003-му працевлаштувався у ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» оператором товарним. У 2007-му призначений на посаду начальника установки механічної очистки цеху №10 водопостачання і промканалізації, де працюю до сьогодні. З 2005-го – голова Цехового комітету Профспілкового комітету ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Одружений, дружина Оксана Ігорівна – к. м. н., в.о. доцента кафедри внутрішньої медицини №1 ДВНЗ «ІФНМУ». Виховую двох синів Владислава і Станіслава.
– Який вбачаєте шлях успіху Переріслянської ОТГ?
– Впевнений, що села Волосів, Гаврилівка, Фитьків та Перерісль володіють всім необхідним кадровим та фінансовим ресурсом та має інфраструктурний потенціал. Успіх Переріслянської ОТГ залежить від спільної праці і фаховості команди, яка не побоїться взяти на себе відповідальність і докладатиме всіх зусиль для вирішення питань кожного з сіл і впроваджуватиме якісні зміни на благо громади.