5 січня, 15:54

«Заникана справедливість»: В Івано-Франківську активісти вимагали чесного розслідування резонансних кримінальних і корупційних справ. ФОТО

«Заникана справедливість» - саме під такою назвою в Івано-Франківську небайдужі активісти та представники ЗМІ організували акцію протесту. Люди мали намір продемонстрували свою солідарність з українцями щодо вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської. Тож під стінами Івано-Франківського міського суду вимагали розслідування та результатів по резонансних кримінальних і корупційних справах в Івано-Франківську. 

Зокрема, стосовно вбивства Небесної Сотні, справи Тетяни Михайлової, яка навесні в Крихівцях збила трьох людей. Говорили й про розправи з політичними опонентами, справу організатора Євромайдану в Івано-Франківську Максима Кицюка, якого побили наприкінці 2013 року. На акцію прийшли й ті, що постраждали внаслідок квартирних, кредитних афер. Бідкаються, що роками не можуть досягти справедливості у судах. 

«На жаль, ми вимушені констатувати, що в нас залишається тільки такий метод публічного тиску, метод публічної непокори і висвітлення проблеми у ЗМІ. Ті справи, які сьогодні прогнивша судова і правоохоронна система відкладає у довгу шухляду, є реальними. Люди приходять до нас і скаржаться. Громадські активісти роками добиваються справедливості. Вони через свою правдолюбність втрачають здоров’я і життя. Також журналісти роками розслідують, роблять матеріали і обурюються тим, що антигерої нашого суспільства непокарані і залишаються при своїх посадах. Їм судом виносять штраф, який в кілька разів менший хабаря, який вони беруть. В такій державі ми жити не хочемо, не можемо  і не маємо права. Ми повинні жити в державі, де відбулась Революція Гідності, є верховенство права і закону», - говорить координатор Івано-Франківської обласної організації партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Тетятяна Пришляк.

Прикарпатський політолог Андрій Фармуга каже, що така акція протесту є наслідком того, що після Революції Гідності і перемоги Майдану змінились люди, але не змінилась суттєво політична система нашої держави. Це і дозволяє надалі існувати кумівству, корупції, заангажованості в судах, прокуратура використовує свої повноваження не для боротьби із злочинністю і дотримання законності, а десь у своїх приватних чи корпоративних інтересах. 

«Тому ця акція мала виключно мирний характер і учасники намагались донести, що суспільство, яке є після Майдану, вже не дозволить особливо резонансні справи поставити у довгу шухляду, а буде проводити моніторинг і реагуватиме громадськими діями і протестом», - каже Андрій Фармуга. 

Тим часом активісти обіцяють: на цьому протест не завершився. Кажуть, й надалі здійснюватимуть громадський моніторинг діяльності судів і прокуратури по розслідуванню кримінальних і корупційних справ.  

«Прокуратура і суди повинні вирішувати справи чесно, а не так як вони це роблять зараз. Ми контролюватимемо хід справ, які ми сьогодні представили», - говорить співорганізатор акції Владилен Лейцюсь.
Поділитися новиною:
Поділитися