18 січня, 18:29

Дерев’янко: Вимагаю скасувати діючі закони про розмитнення та запровадити ставку 10% від вартості авто! (ВІДЕО)

Розмитнення автомобілів в Україні має відбуватись за ставкою 10% від вартості машини, тоді всі українці, які їздять на автомобілях з іноземною реєстрацією, зможуть їх розмитнити.  

Про це повідомив один з лідерів партії «ВОЛЯ», народний депутат, кандидат в Президенти України Юрій Дерев’янко під час виступу з трибуни парламенту 18 січня.

Він зазначив, що згідно з офіційними даними Державної фіскальної служби в Україні перебуває 1 млн 86 тисяч автомобілів, які були ввезені з-за кордону, з них близько 300 тисяч автомобілів – не були вивезені, як того вимагає закон.

«За половину пільгового періоду після набрання чинності нових законів було розмитнено близько 25 тисяч авто, від чого державний бюджет отримав 1,6 млрд гривень. В найкращому випадку, якщо кожен наступний день буде пікове розмитнення 1300 автомобілів щодня, ми отримаємо цифру 50-60 тисяч автомобілів і до держбюджету надійде приблизно від 3 до 4 мільярдів гривень», - порахував Дерев’янко.

Він додав, що це приблизно буде складати 5-6% від усіх автомобілів на іноземній реєстрації, або 17-20% від автомобілів, які сьогодні не вивезені своєчасно назад.

«Ми можемо зараз чесно сказати українцям, що цей закон не вирішив проблему, а створив проблему для одного мільйона українців щонайменше», - констатував політик.

Дерев’янко пропонує ставитись до автомобіля не як до засобу розкоші, а як до засобу пересування та економічної активності.

«Я пропоную, щоб ми ухвалили закон, відповідно до якого ми будемо сплачувати за розмитнення автомобілів 10%, а при реєстрації 1,5% воєнний збір і 3% - в пенсійний фонд. Загальні витрати на розмитнення і реєстрацію автомобіля складуть 14,5%. Для електрокарів має бути нульова ставка для розмитнення», - заявив Юрій Дерев’янко.

Він переконаний, що це дасть можливість розмитнити всі автомобілі з іноземною реєстрацією, які сьогодні є в Україні – близько 1 мільйона.

«Це дасть можливість в бюджет отримати за перший рік 25 мільярдів гривень, і з яких за розмитнення буде 17 мільярдів гривен, і від ПВД і акцизу за паливо близько 8 мільярдів гривень», - сказав депутат.

Він вважає, що закони про розмитнення автомобілів, які були ухвалені наприкінці минулого року за допомогою кнопкодавства, потребують, як мінімум, скасування.

«Ми маємо разом об’єднатись, щоб дати можливість всім українцям мати доступне авто, щоб бути економічно активними, не виганяти українців за кордон і дати їм можливість жити і працювати в Україні», - закликав народних депутатів Дерев’янко.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроекти про розмитнення автомобілів в Україні № 8487 і № 8488. Перший закон встановлює ставки розмитнення автомобілів, зокрема на європейській реєстрації, а другий передбачає штрафи і конфіскацію автівок в разі нерозмитнення «євроблях».

Поділитися новиною:
Поділитися