21 січня, 12:16

Дерев’янко: Мораторій на експорт лісу-кругляка дав позитивний ефект, але цього недостатньо (ВІДЕО)

Мораторій на експорт лісу-кругляка дав позитивний ефект для Україні і не суперечить договору про Асоціацію з Європейський Союзом.

Про це заявив один з лідерів партії «ВОЛЯ», народний депутат, кандидат в Президенти України Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone.

Він нагадав, що разом з партією «ВОЛЯ» послідовно виступав за те, щоб мораторій на експорт лісу-кругляка був продовжений.

«Ми ініціювали кілька законопроектів і ухвалили закон про мораторій. Два роки ми бачимо позитивну динаміку, адже наші деревообробні фабрики, паперові, меблеві фабрики мають сировину», - вважає Дерев’янко.

Натомість, за його словами, є й негатив: під виглядом дров з України вивозять зараз заборонений ліс-кругляк.

«Європейці наростили за останні два роки експорт дров вдвічі-втричі. Тобто мораторій дав позитивний ефект, але цього недостатньо», - вважає нардеп.

Юрій Дерев’янко також переконаний, що мораторій не суперечить договору про Асоціацію з ЄС.

«Це не суперечить договору про Асоціацію , тому що ми маємо ще й договір про вільну торгівлю, там є окремі пункти, які передбачають те, що Україна має право захищати своє довкілля і обмежувати вирубку лісів», - підкрелсив він.

Дерев’янко додав, що Україна має найменший відсоток лісистості в порівнянні  європейськими країнами, разом з тим в багатьох європейських країнах цей мораторій давно уже був ведений.

За інформацією політика, питання вирішення цієї ситуації буде здійснюватися на рівні експертних консультацій і арбітрів, які будуть здійснювати 5 арбітрів з української сторони, 5 – з європейської, і 5 незалежних арбітрів.

«Європейці звикли отримувати сировину, Україна була сировинним придатком. Але Україна повинна продавати готову продукцію в Європу, а не сировину», - заявив Дерев’янко.

Він також вважає, що в Україні відсутня стратегія розвиту лісового господарства та відсутні фахівці, які розуміють, як зробити цю галузь ефективною. «Цьому варто було б повчитися в наших партнерів, сусідів, зокрема в австрійців, які мають подібну до українських Карпат екосистему», - зауважив нардеп.

Нагадаємо, 6-го вересня 2018 року парламент повторно, після вето президента, прийняв закон про збереження українських лісів, який передбачає продовження мораторію на експорт лісу-кругляка

Нещодавно ЄС офіційно попросив провести консультації з Україною в рамках Угоди про асоціацію щодо її мораторію на експорт необробленої деревини.

Поділитися новиною:
Поділитися