18 липня, 14:04

Законопроект “Про очищення влади” буде зареєстровано у Верховній раді

Активісти Люстраційного комітету, політичної партії “ВОЛЯ”, Автомайдану та інших громадських об’єднань закликали депутатів внести до Верховної Ради проект закону "Про очищення влади", і зібрали перші підписи народних депутатів для реєстрації даної законотворчої ініціативи.

За словами співавторів законопроекту “Про очищення влади”, документ передбачає, що Суди, прокуратура, СБУ, міліція та державна служба мають бути реформовані за стандартами Євросоюзу, внаслідок чого їхня чисельність має бути різко скорочена, а зарплати – збільшені.

Також відповідно до положень законопроекту посадовців, які не можуть пояснити майно своїх родин; які словами чи діями підтримували зазіхання на нашу територіальну цілісність; які під час Майдану були начальниками і не написали заяву про звільнення; які є вихідцями з КДБ або очолювали компартійні та комсомольські організації – будуть позбавлені зайнятих ними посад на 10 років. 

Набрати нових суддів, прокурорів, міліціонерів, чиновників відповідно до законопроекту пропонується через відкриті конкурси. Організувати перевірку та підбір нових кадрів має Агентство з державної служби, яке має пройти очищення першим.

Говорячи про актуальність законодавчої ініціативи уповноважений Майданом провести люстрацію Єгор Соболєв констатував, що без очищення Міноборони, Генштабу, військової контррозвідки, Служби безпеки, Прикордонної служби Україна далі буде втрачати своїх громадян на війні без сподівань на перемогу. 

“Не можна більше зволікати, потрібно очищувати владу від тих, хто на посаді служить не своїй державі, а сусідній. Тому, ми закликаємо депутатів усіх сил коаліції поставити свої підписи під законопроектом, щоб міжпартійні ревнощі не заважали його ухваленню”, - зазначив він.

Під час акції свої підписи для реєстрації законопроекту також поставили народні депутати України Юрій Дерев’янко, Леонід Ємець, Віктор Чумак, Олег Бондарчук. Інші народні обранці мають змогу поставити свої підписи під документом до 21 липня, коли законопроект буде передано для реєстрації.

Поділитися новиною:
Поділитися