1 вересня, 23:06

Люстрацією в Україні займеться Міністерство з питань державної служби – Юрій Дерев’янко

Єдиним органом, який буде координувати проведення люстраційної перевірки усіх державних службовців, правоохоронців, військовослужбовців та працівників прокуратури, може стати новостворене Міністерство з питань державної служби. Про це заявив координатор робочої групи з підготовки до розгляду у другому читанні люстраційного законопроекту «Про очищення влади» нардеп Юрій Дерев’янко.

Міністерство може бути створено на базі Національного агентства з питань держслужби. Керівника Міністерства призначатиме Верховна Рада після чого він має пройти перевірку, подавши Згоду – своєрідну люстраційну декларацію до Центральної комісії з перевірки.

«Ми пропонуємо першою очистити Національну агенцію з держслужби, а далі вона має стати організатором люстрації в усіх інших органах. При цьому в кожному районі ця агенція має створити спеціальні контрольні комісії, куди залучити одного журналіста, і одного представника громадської організації. Щоб в таку комісію могли звернутися громадяни, журналісти і представники громадських організацій, які там будуть, могли підняти галас і самі призначити перевірку повторно,» — зазначив Голова Громадського люстраційного комітету, Єгор Соболєв.

Окрім того, робоча група пропонує встановити кримінальну відповідальність за зловживання владою при проведенні перевірки відповідно до закону «Про очищення влади» від трьох до шести років позбавлення волі та без права обіймати певні посади на строк до 10 років, а також обкладається штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів зі спеціальною конфіскацією майна.

Також новим напрацюванням робочої групи, при проведенні перевірки держслужбовці та їхні близькі особи (батьки, брати (сестри) і діти) повинні довести походження їхнього майна за увесь період на держслужбі.

Юрій Дерев’янко заявив, що робоча група на сьогодні має готовий текст з урахуванням конструктивних пропозицій усіх фракцій. – «Тому ми очікуємо, що профільний Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування 2 вересня розгляне цей законопроект та якнайшвидше внесе його на розгляд Парламенту».

Нагадаємо, 14 серпня цього року Верховна Рада ухвалила проект Закону «Про очищення влади» у першому читанні 252 голосами народних депутатів. 

Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про очищення влади» (4359а) (pdf 237 KB)

Проект закону «Про очищення влади» у редакції, підготовленій робочою групою Верховної Ради України 01.09.2014 (pdf 297KB)

Поділитися новиною:
Поділитися