17 вересня, 17:50

Втілення люстраційного закону залежить від кожного з нас — Соболєв (Відео)

Імплементація закону «Про очищення влади» залежить від кожного з нас. Про це заявив Голова громадського люстраційного комітету, член ради партії «ВОЛЯ» Єгор Соболєв під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

«Ухвалити закон – це лише половина справи. Тепер потрібно добитися його виконання. Прийнятий закон передбачає поетапне очищення влади від осіб, що не відповідають люстраційним критеріям. Крім того, нові претенденти на посади в органах державної влади також перевірятимуться на відповідність цим критеріям», - повідомив він.

Соболєв поінформував, що відповідно до ухваленого закону, під люстрацію потрапляє кілька груп осіб.

«По-перше, ті, хто не зможе пояснити походження свого майна та майна родини. Друге — ті, хто підтримував напад на Україну. Третє — особи, які під час подій Майдану займали державні посади і не написали заяви на звільнення. Четверта — група «кадебешників», це страшний канал нищення України, який, на жаль, працює. І п’ята — ми пропонуємо забрати з керівних органів вихідців з компартії та комсомолу», - повідомив експерт.

Інформацію про те, чи відповідає особа люстраційним критеріям будуть брати в різних архівах - від архівів пенсійного фонду до податкової. Крім того, до процесу перевірки буде залучена громадськість.

Процес люстрації, як процедура, відповідно до нового закону, буде організовуватися через Міністерство Юстиції — орган, який вже має доступ до більшості баз даних.

«Так як організація процедури люстраційної перевірки буде покладена на Міністерство Юстиції, працівники саме цього Міністерства повинні будуть самі першими її пройти. Потім перевірку будуть проходити всі Міністри, керівники підрозділів і всі звичайні чиновники», - пояснив він.

Соболєв також зауважив, що без участі простих людей в процесі люстрації вона не відбудеться, навіть з ухваленим законом.

«Ухвалення закону дає суспільству інструмент для очищення влади і можливість контролю над тим, аби не відповідні люстраційним критеріям люди до неї не потрапляли. Проте, треба розуміти, що тепер люстрація тільки починається», - підкреслив Соболєв.

Нагадаємо, Голову громадського люстраційного комітету Єгора Соболєва партією «ВОЛЯ» було делеговано брати участь у позачергових виборах у Верховну Раду України по списках «Об’єднання «Самопоміч».

Поділитися новиною:
Поділитися