23 вересня, 20:27

«Воля» подала в суд на ЦВК через відмову реєструвати кандидатів

Політична партія «Воля» подала позов до Київського апеляційного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів партії.

У позові політична партія просить скасувати Постанову Центральної виборчої комісії від 22 вересня 2014 року №1075 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України, висунутих Політичною партією "Воля", в одномандатних виборчих округах». 

Також позивач просить зобов'язати Центральну виборчу комісію повторно розглянути подані партією «Воля» документи для реєстрації кандидатів у народні депутати.
 
В документі зазначається, що рішення ЦВК прийняте нібито на підставі статті 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Зокрема, у зв'язку з тим, що нібито рішення позивача про висування кандидатів не відповідає вимогам чинного законодавства.
 
До такого висновку відповідач дійшов у зв'язку з тим, що рішення позивача не скріплені печаткою партії та підписані Головуючим на Національних зборах та Секретарем зборів, а не Головою Національного секретаріату.
 
«Ні в Законі, ні в Статуті Позивача, ні в Положенні немає вимоги скріплювати рішення Національних зборів партії печаткою. Також вказано, що протокол Зборів партії підписують головуючий та секретар, а не Голова Національного секретаріату. Тобто, Рішення Позивача прийнято у суворій відповідності до норм чинного законодавства, а Відповідач безпідставно зробив висновок про наявність порушення та безпідставно відмовив в реєстрації кандидатів, висунутих Позивачем», - наголошується в позові.
 
Як зазначається в документі, будь-які сумніви у тому, що рішення Національних зборів є саме «рішенням вищого керівного органу партії, прийнятого відповідно до її статуту, про висування кандидата у депутати від партії» усуваються при врахуванні тієї обставити, що рішення було подано разом із заявою про реєстрацію кандидатів в депутати, яка, в свою чергу, містила і печатку партії, і підпис Голови Національного Секретаріату.
 
«Крім того, звертаємо увагу Суду на те, що навіть якби рішення Позивача і не відповідало певним формальним вимогам законодавства, це не є підставою для відмови в реєстрації Кандидатів, висунутих Позивачем», - йдеться в позові.
 
Як відомо, 22 вересня ЦВК відмовила в реєстрації кандидатам у народні депутати від ПП «Воля» в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року.


Поділитися новиною:
Поділитися