8 жовтня, 11:30

Порошенка переконують ветувати люстраційний закон «Про очищення влади» — Юрій Дерев'янко

Масштабна кампанія проти остаточного ухвалення закону «Про очищення влади» сьогодні розвернулася як в середині України, так і поза її межами.

Так народний депутат, член Ради партії «ВОЛЯ», Юрій Дерев'янко прокоментував  затягування процесу підписання Президентом люстраційного закону.

За словами Юрія Дерев`янка, деякі народні депутати України, серед яких і рідна сестра Сергія Льовочкіна, перебуваючи в ПАРЕ, намагаються сформувати серед європейських парламентарів негативну думку щодо закону «Про очищення влади».

«Саме ці депутати направили люстраційний закон до Венеціанської комісії, де його представлятиме діяч команди Януковича Сергій Ківалов, який власне і сам підпадає під дію люстрації. Звісно, що пан Ківалов буде робити все можливе, щоб Венеціанська комісія надала негативний висновок щодо цього закону», — пояснив нардеп.

Крім того, Юрій Дерев`янко розповів, що за словами українських представників в ПАРЄ, що входять до співавторського колективу Закону про люстрацію, «європейські парламентарі-соціалісти в ПАРЄ були дуже зацікавлені в тому, щоб закон "Про очищення влади" був направлений до Венеціанської комісії».

«Більше того, вони нам повідомили, що фонд Клюєва у Відні дуже активно фінансує цих європейських соціалістів», — пояснив нардеп.

На думку Юрія Дерев`янка «хтось зі старої гвардії Януковича намагається крутитись навколо Президента Порошенка та формувати громадську думку щодо того, щоб закон ("Про очищення влади") був ветований».

Він зауважив, що у нього викликає величезне занепокоєння той факт, що люстраційний закон досі не підписаний Президентом та не опублікований. «Я дуже сподіваюсь, що це (підписання) станеться вже найближчими днями», — додав він.

Нагадаємо, що Президент України має термін у 15 днів після отримання закону для того, щоб підписати чи ветувати його. У випадку із Законом «Про очищення влади» цей термін спливає 10 жовтня.

Як відомо, 16 вересня Верховна Рада з другої спроби ухвалила в цілому Закон «Про очищення влади». За документ проголосував 231 народний депутат.  25 вересня Закон був підписаний Головою ВРУ Олександром Турчиновим і у той же день переданий на підпис Президенту України Петру Порошенку.

Прес-служба народного депутата Юрія Дерев'янка

  • Усі новини
  • Всі
  • Головні
  • Регіональні
  • Анонси подій
  • Люстрація
  • Інститут розвитку громад
  • Форум малих реформ
  • Вибори 2014
Поділитися новиною:
Поділитися