28 листопада, 15:27

Кожному «бюджетнику» до зарплати можна додати 1000 гривень, переглянувши «вугільні» дотації – Ольга Галабала

Член Ради політичної партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала пропонує частину коштів, які передбачені на дотації для непрацюючих шахт, направити на зарплати бюджетникам.

Про це вона сказала в ефірі телеканалу Сфера-ТВ.

«На думку членів партії «ВОЛЯ», є дві речі, на які не дані відповіді в коаліційній угоді, які зараз є критичними. Перше критичне питання – що робити з економікою? На моє переконання, ці питання повинні були б ставити політики - це питання бюджету 2015 року та мінімальної заробітної плати. Бюджет зараз 315 мільярдів гривень. Чому з них 34 мільярди передбачені на дотації шахтам, які не працюють? І при цьому ми закуповуємо антрацитне вугілля за кордоном», - зазначає політик.

За її підрахунками, приблизно 10 мільйонів людей отримують кошти з бюджету - це медичні працівники, вчителі, державні службовці.

«Кожний мільярд, зекономлений в бюджеті, це «плюс» 100 гривень додачі до зарплати цих людей. Якщо хоча б 10 мільярдів взяти з цих 34 мільярдів гривень, що ми просто віддаємо на шахти, які де-факто не працюють, то це було б ще 1000 гривень для кожного людини. Про це ніхто не думає», - наголошує Галабала.

Те ж саме, каже вона, стосується реформи державної служби.

«15 мільярдів з бюджету витрачається на Податкову. Податки зараз планується зменшити до дев'яти. Питання: чому не переглядається стаття видатків на Податкову? В жодній європейській державі немає такої величезної податкової служби», - зазначає член Ради політичної партії «ВОЛЯ».

Крім цього, за її словами, система відкатів досі працює і за різними оцінками це «мінус» 30% для бюджету .

«Це 30% з 315 мільярдів – приблизно така сума коштів розкрадається. Як уникнути цих втрат і як перерозподілити видатки – цього чомусь немає в коаліційній угоді», - підкреслює політик.

«Це перше. І друге – в коаліційній угоді однозначно треба дати відповідь на питання – коли все таки відбудеться реформа децентралізації влади? Поки 80% коштів не буде залишатися на місцях, а 20% йти в центральний бюджет, а не навпаки, як зараз, доти нам буде дуже важко запустити якийсь місцевий економічний розвиток», - зазначає Галабала.

«Питання державних коштів стоїть гостро як ніколи і на них треба давати відповіді в першу чергу. В тому числі і в коаліційній угоді», - підсумувала вона.

          
Поділитися новиною:
Поділитися